Nawrot | Wiesława i Michał NawrotZ nami zaplanujesz wakacje swoich marzeń. Oferujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy do sanatoriów, organizację wycieczek szkolnych i wszelkich innych form turystyki. Zapoznaj się z naszą ofertą >>
 
Biuro podróży
Oferta
Sanatoria
Biuro Obsługi Klienta
Poradnik Turysty
Na granicy
Pomoc konsularna
Ubezpieczenia
Porady zdrowotne
Słowniczek turysty
Wakacje z dziećmi
Sprzedaż biletów autokarowych i promowych
Sprzedaż biletów lotniczych
Euro < 26
Regionalna Informacja Turystyczna Powiatu Nowy Dwór Maz. i okolic
Wakacje z dziećmi
JAKĄ OFERTĘ WYBRAĆ?
Jeśli planujemy wypoczynek z dziećmi, musimy wziąć pod uwagę wszelkie aspekty związane nie tylko z samym pobytem w hotelu, organizacją imprezy, ale również z dojazdem na miejsce wypoczynku. W ofercie Wakacji.pl znajdziecie Państwo szeroki wybór hoteli, posiadających udogodnienia dla rodzin z dziećmi.
Wakacje proponujemy rezerwować na długo przed terminem wyjazdu z dwóch powodów - na wakacje z dziećmi jeździ cała Europa, więc jeśli chcemy mieć gwarancję miejsc w hotelu najbardziej odpowiadającym naszym wymaganiom, na rezerwację zdecydujmy się odpowiednio wcześniej przed wybranym terminem. Taka rezerwacja często objęta jest promocją, która dotyczy właśnie najmłodszych.

Hotel przyjazny dla dziecka
W dniu dzisiejszym standard wielu obiektów wypoczynkowych, zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach, pozwala na spędzenie wakacji dokładnie w taki sposób, w jaki sobie wymarzymy. Aby nie narażać się na niepotrzebny stres, wybierzmy biuro godne zaufania i sprawdzone. Zastanówmy się również, jaka opcja wyżywienia będzie najlepsza dla wszystkich członków rodziny. Z reguły internauci podróżujący z dziećmi wybierają opcję All Inclusive, która często przewiduje napoje i słodycze dla dzieci.
Przed podjęciem decyzji warto poczytać forum dyskusyjne oraz informacje zawarte w przewodniku po wybranym przez nas regionie. Rozpoznanie miejsca pobytu pozwoli nam zorientować się, czy wybrany ośrodek wakacyjny jest bezpieczny i przyjazny dla naszego dziecka. Jeśli chcemy poznać opinię wczasowiczów, którzy przed nami mieli okazję spędzać wakacje w upatrzonym przez nas hotelu, poczytajmy opinie internautów publikowane przy prezentacji oferty lub w katalogu hoteli oraz zapoznajmy się z rekomendacją naszych konsultantów ds turystyki. Uzyskanie rzetelnej informacji z wielu źródeł, zapobiegnie naszemu rozczarowaniu i zagwarantuje udane wakacje.

Dziecko na plaży
Jeśli decydujemy się na pobyt w hotelu, warto zwrócić uwagę zarówno na wyposażenie samego obiektu, jak i na okolicę, w której się znajduje. Jeśli wybierzemy wypoczynek nad morzem, zorientujmy się, jakiego rodzaju jest plaża - radzimy wybrać piaszczystą o delikatnym piasku i łagodnym spadzie do morza. Jeśli plaża przy hotelu jest kamienista lub żwirowa, a w wodzie żyją zwierzątka bądź kłujące rośliny (np. jeżowce w Adriatyku), powinniśmy kupić dziecku specjalne sandałki do chodzenia po kamieniach. Warto zdecydować się na hotel, który leży z dala od ruchliwych ulic i głośnego centrum. Należy też pamiętać o ochronie dziecka przed promieniami UV i zakupić kremy z odpowiednimi filtrami - dla wrażliwej dziecięcej skóry, najbardziej odpowiednie są te zawierające filtry 20, po jakimś czasie, możemy stosować kremy z filtrem 15.

Animacje i udogodnienia
Animacje to program rozrywkowy organizowany zazwyczaj przez wykwalifikowanych, młodych animatorów, zatrudnionych przez hotel - przewiduje wszelkiego rodzaju zabawy i gry grupowe, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zabawy dla dzieci to między innymi gry zespołowe, zajęcia plastyczne, konkursy, np. w budowaniu zamków z piasku lub zręcznościowe.
Hotele 4* i 5* często posiadają mini kluby dla dzieci, wyposażone w zabawki i place zabaw. Jeśli nasza pociecha jest za mała, aby brać udział w animacjach, a my chcemy mieć trochę czasu dla siebie, możemy skorzystać z pomocy opiekunki (bebysitting) - zamówienie takiej usługi jest zazwyczaj płatne.

Dodatkowe udogodnienia przewidziane w pakietach rodzinnych to baseny z brodzikiem o odpowiednim poziomie wody, krzesełko dziecięce w restauracji, pokój gier oraz specjalny bufet, z menu odpowiednio dopasowanym do wieku dziecka. Jeśli nasze dzieci są aktywne, warto zorientować się, czy istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych i wypożyczalnie sprzętu sportowego.
Wiele ofert zawiera szczegółowe informacje na temat proponowanych sportów - do najchętniej wybieranych przez rodziny należą pływanie na bananie, rowery wodne, szaleństwa w aquaparkach i na plażowych zjeżdżalniach wodnych oraz snorkowanie w płytkich lagunach.

OPIEKA LEKARSKA I UBEZPIECZENIA
Nie zapomnijmy zabrać ze sobą apteczki wyposażonej w środki opatrunkowe i najważniejsze leki. Hotel co prawda zapewnia opiekę lekarską, a podstawowe ubezpieczenie gwarantuje pomoc w przypadku nieszczęśliwych wypadków (w ofertach oznaczane skrótem NW) oraz od kosztów leczenia (KL), ale dla własnego spokoju, warto mieć przy sobie podstawowe akcesoria dla ochrony zdrowia i dla dobrego samopoczucia. Jeśli zdecydowaliśmy się spędzić wakacje w miasteczku, np. na małej wyspie, wykupmy dodatkowe ubezpieczenie assistance, które gwarantuje nam całodobowy kontakt z Centrum Alarmowym, a co za tym idzie - natychmiastową reakcję i organizację transportu do najbliższej placówki zdrowotnej. Jeśli wybieramy się na wakacje do krajów tropikalnych, pamiętajmy o szczepieniach i ubezpieczeniu od chorób zakaźnych.
Planując podróż, należy odpowiednio się przygotować, w zależności od środka transportu, który wybraliśmy. Jeśli nasze dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, zaopatrzmy się w odpowiednie środki zapobiegawcze złemu samopoczuciu i wymiotom. Wielu podróżnych zaleca stosowanie leków dziecięcych Cocculine - lek homeopatyczny oraz Diphergan, który można podawać nawet małym dzieciom, powyżej 1 roku życia.

NASZE DZIECKO PRZED I W CZASIE PODRÓŻY
Długie podróże, zwłaszcza dla dzieci poniżej 4 roku życia, bywają wyczerpujące i męczące. Dzieci w wielu przedszkolnym wykazują się większą aktywnością i ciekawością świata. Wspólny wyjazd to dobry moment na zbliżenie się do dziecka i poznanie jego oczekiwań wobec wspólnych wakacji z rodzicami.
Pozwólmy dziecku wziąć udział w przygotowaniach do wyprawy - zapytajmy o jego oczekiwania i marzenia związane z miejscem pobytu, o którym już nie raz miało okazję usłyszeć. Dajmy maluchowi możliwość spakowania własnego mini - bagażu, do którego nasza pociecha będzie mogła włożyć ulubioną zabawkę lub ubranko. Wspólne pakowanie może okazać się przyjemnością, która w rezultacie przyniesie wiele korzyści. Jeśli dziecko ma 8 lub więcej lat, siądźmy wspólnie przez mapą i krok po kroku zaplanujmy trasę wycieczki - pobudzi to w dziecku zmysł organizacyjny i pozwoli rozwinąć jego wyobraźnię.

W samolocie
W czasie startu i lądowania warto podawać dzieciom napoje i jedzenie. Częste przełykanie śliny uchroni dziecko przed nieprzyjemnym bólem w uszach, związanym ze zmianą ciśnień. Samoloty czarterowe rzadko dysponują gadżetami dla dzieci, dlatego nie zapomnijmy zabrać ze sobą zabawek i czytanek. Kolorowe gadżety zaiteresują naszą pociechę i skrócą jej podróż. Dzieci poniżej 2 roku życia potrzebują dużo snu, dlatego warto wziąć ze sobą niewielki kocyk, który pozwoli na przygotowanie wygodnego miejsca do spania. Na pokładzie samolotu, bezpieczeństwo jest szczególnie ważne, dlatego dzieci poniżej 2 roku życia podróżujące na kolanach rodzica są przypinane do fotela opiekuna dodatkowym pasem. Pamiętajmy o tym, że w samolocie dziecko może się swobodnie poruszać i bawić, ale na moment startu i lądowania musi wrócić na kolana mamy.

ZAŁATWIANIE FORMALNOŚCI
To niestety najmniej miła, choć konieczna czynność towarzysząca wakacyjnym podróżom. Normy prawne i warunki uczestnictwa określane przez organizatora imprezy turystycznej zazwyczaj są osobno określane dla dorosłych i dla dzieci. Informacje na temat proponowanych zniżek znajdziecie Państwo przy każdej ofercie naszego portalu.

Składanie wniosków o wizę dla dzieci
Dla każdego dziecka powyżej 14 roku życia, ubiegającego się o wizę należy ustalić termin spotkania z konsulem. Dzieci poniżej 14 roku życia nie muszą przychodzić na spotkanie osobiście. Obowiązkowo na rozmowę muszą stawić się obydwoje rodzice dzieci do 14 roku życia, przedstawiając swoje dowody osobiste, paszporty oraz odpis zupełny aktu urodzenia dziecka. Jeśli prawa rodzicielskie przysługują tylko jednemu z rodziców lub innym opiekunom, należy przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzające ten fakt. Jeśli jedno z rodziców nie żyje, musimy przedstawić akt zgonu.

Na granicy
Dzieci do lat 16 wpisane do paszportów swoich rodziców lub prawnych opiekunów mogą przekraczać granicę tylko w towarzystwie prawnego opiekuna, czyli osoby, do paszportu której zostały wpisane. Dzieci mogą także przekroczyć granicę na podstawie własnego dowodu osobistego.
Płatności za usługi i atrakcje hotelowe
Dzieciom w wieku od 2 do 12 lat często przysługują zniżki, dotyczące zarówno dojazdu na miejsce zakwaterowania, jak i udogodnień oferowanych przez hotel.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat płatności i organizacji pobytu rodzinnego, zapraszamy na strony naszego Vademecum Turysty, do działu pytania i odpowiedzi. W części poświęconej dzieciom znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania najcześciej zadawane przez naszych klientów, które rozwieją Wasze wątpliwości i obawy.

Zródło: www.wakacje.pl

© VIP s.c. W.M. Nawrot, ul. Przejazd 5, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, tel. 022 775 43 33, 775 50 30
powered by Hapay.pl