Nawrot | Wiesława i Michał NawrotZ nami zaplanujesz wakacje swoich marzeń. Oferujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy do sanatoriów, organizację wycieczek szkolnych i wszelkich innych form turystyki. Zapoznaj się z naszą ofertą >>
 
Biuro podróży
Oferta
Sanatoria
Biuro Obsługi Klienta
Poradnik Turysty
Na granicy
Pomoc konsularna
Ubezpieczenia
Porady zdrowotne
Słowniczek turysty
Wakacje z dziećmi
Sprzedaż biletów autokarowych i promowych
Sprzedaż biletów lotniczych
Euro < 26
Regionalna Informacja Turystyczna Powiatu Nowy Dwór Maz. i okolic
Odprawa Celna
Dokumenty
Odprawa Celna
Zakupy w Unii Europejskiej
Przewóz zwierząt domowych
Ubezpieczenia
Większość krajów europejskich respektuje postanowienia Konwencji Nowojorskiej, dotyczące bezcłowego wwozu i wywozu rzeczy w ruchu turystycznym.
Przekraczając granicę bardzo ważne jest zrobienie dobrego wrażenia na urzędnikach. Warto mieć przygotowane odpowiedzi na pytania dotyczące celu wyjazdu, a także wykupione wcześniej bilety na podróż, rezerwacje hotelowe itp., a przede wszystkim udokumentowanie posiadania wystarczającej ilości środków finansowych.
Wjazd do danego kraju w charakterze turysty nie uprawnia do podejmowania pracy (w tym wypadku niezbędna jest specjalna wiza z pozwoleniem na pracę). W niektórych krajach wiza jest też wymagana od osób, które wybierają się na studia lub do szkoły. Urzędnik, w takim wypadku może również poprosić o potwierdzenie przyjęcia na kurs.
Mimo iż po wejściu do UE granice Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą stają się wewnętrznymi granicami Unii, to urzędnicy graniczni na nich pozostaną. Jeszcze przez parę lat, kiedy będziemy wjeżdżać przez te przejścia graniczne nadal będziemy poddawani kontroli. Zielona tarcza o promieniu przynajmniej 8 cm przyśpieszy tą kontrolę. Za fałszywą zieloną deklarację grożą dodatkowe konsekwencje.
Dla strażnika będzie to znak, że jadący są obywatelami Unii (i nie naruszają przepisów dewizowych oraz norm przewozu towarów akcyzowych). Kontrola graniczna polega na kontroli wzrokowej wolno przejeżdżających samochodów, jednak służby graniczne w każdej chwili mogą dokładnie skontrolować każdego podróżnego.

Zródło: www.wakacje.pl
 

© VIP s.c. W.M. Nawrot, ul. Przejazd 5, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, tel. 022 775 43 33, 775 50 30
powered by Hapay.pl