Nawrot | Wiesława i Michał NawrotZ nami zaplanujesz wakacje swoich marzeń. Oferujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy do sanatoriów, organizację wycieczek szkolnych i wszelkich innych form turystyki. Zapoznaj się z naszą ofertą >>
 
Biuro podróży
Oferta
Sanatoria
Biuro Obsługi Klienta
Poradnik Turysty
Na granicy
Pomoc konsularna
Ubezpieczenia
Porady zdrowotne
Słowniczek turysty
Wakacje z dziećmi
Sprzedaż biletów autokarowych i promowych
Sprzedaż biletów lotniczych
Euro < 26
Regionalna Informacja Turystyczna Powiatu Nowy Dwór Maz. i okolic
Zakupy w Unii Europejskiej
Dokumenty
Odprawa Celna
Zakupy w Unii Europejskiej
Przewóz zwierząt domowych
Ubezpieczenia
1 maja 2004 r. znikają granice celne pomiędzy krajami Unii Europejskiej a Polską. Turyści, którzy podróżują po krajach Unii nie podlegają żadnym ograniczeniom dotyczącym ilości zakupionych i przewożonych towarów jednak pod takim warunkiem, iż są one przeznaczone do użytku osobistego i nie podlegają odsprzedaży.
"Do użytku osobistego" rozumiane jest jako wykorzystanie przewożonych towarów na prezenty, jednak już ich sprzedaż jest naruszeniem prawa i grozi ich konfiskatą oraz dodatkową karą. Odebraniu może również podlegać pojazd, którym towary były przewożone.
Towary, które przewozimy będą uznane za przeznaczone do użytku osobistego, gdy nie przekroczą ustalonych limitów: - 800 papierosów, (przy wjeździe do Danii, Finlandii i Szwecji - 200 papierosów) - 200 cygar, - 1 kg tytoniu, - 10 litrów spirytusu, - 20 litrów wina ze zwiększoną zawartością alkoholu (np. sherry, porto), - 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego), - 110 litrów piwa.
Zasada również mówi, że osoby poniżej 17 roku życia nie mogą przewozić wyrobów alkoholowych lub tytoniowych. Należy sprawdzić przed planowanym wyjazdem, czy w danym kraju nie wprowadzono dodatkowych ograniczeń (np. w Szwecji osoby, które nie ukończyły 20 lat nie mogą przewozić alkoholu).
W momencie wstąpienia Polski do Unii zniknęła możliwość ubiegania się o zwrot podatku VAT od towarów zakupionych w krajach unijnych przez polskich turystów wracających do kraju.
Zródło: www.wakacje.pl
 

© VIP s.c. W.M. Nawrot, ul. Przejazd 5, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, tel. 022 775 43 33, 775 50 30
powered by Hapay.pl