Nawrot | Wiesława i Michał NawrotZ nami zaplanujesz wakacje swoich marzeń. Oferujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy do sanatoriów, organizację wycieczek szkolnych i wszelkich innych form turystyki. Zapoznaj się z naszą ofertą >>
 
Biuro podróży
Oferta
Sanatoria
Biuro Obsługi Klienta
Poradnik Turysty
Na granicy
Pomoc konsularna
Ubezpieczenia
Porady zdrowotne
Słowniczek turysty
Wakacje z dziećmi
Sprzedaż biletów autokarowych i promowych
Sprzedaż biletów lotniczych
Euro < 26
Regionalna Informacja Turystyczna Powiatu Nowy Dwór Maz. i okolic
Przewóz zwierząt domowych
Dokumenty
Odprawa Celna
Zakupy w Unii Europejskiej
Przewóz zwierząt domowych
Ubezpieczenia
Gdy Polska wstąpiła do Unii ułatwiło to Polakom podróżowanie po Europie, jednak znacznie utrudniło ich domowym zwierzętom podróżowanie.Niebawem nasze psy i koty będą musiały mieć własne paszporty.
1 października 2004 wejdzie w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, które ureguluje kwestie podróżowania zwierząt domowych. Do tego czasu każde z państw wspólnoty stosuje własne przepisy. To rozporządzenie nie jest jeszcze kompletne i w niedalekiej przyszłości maja powstać do niego załączniki.
Do tego czasu wystarczy posiadać aktualne świadectwo, wydane w dowolnym państwie członkowskim, że zwierzę było szczepione przeciwko wściekliźnie. Od października 2004 wewnątrz UE, z wyjątkiem trzech państw - Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwecji - wszystkie "zwierzęta towarzyszące" będą obowiązywać te same zasady. Po pierwsze, zwierzę będzie musiało mieć swój paszport, w którym lekarz weterynarii powinien poświadczyć, że było szczepione przeciwko wściekliźnie i że zostało zbadane nie wcześniej niż 24 godziny przed podróżą. Po drugie, towarzyszące nam zwierzę będzie identyfikowane dzięki elektronicznemu czipowi (w 8-letnim okresie przejściowym dopuszczalne są także tatuaże).
Irlandia, Szwecja i Wielka Brytania uzyskały 5-letni okres przejściowy na te przepisy. Oprócz paszportu zwierzaka będą wymagały identyfikacji, ale tylko czipowej, i badania krwi w kierunku poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie. Te państwa nie wykluczają także zachowania kwarantanny.
W Polsce paszporty dla zwierząt będą wydawać lekarze weterynarii. Nie zostało jeszcze ustalone czy wszyscy, czy tylko wyznaczeni i ile będzie kosztować taki dokument.

Zródło: www.wakacje.pl
 

© VIP s.c. W.M. Nawrot, ul. Przejazd 5, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, tel. 022 775 43 33, 775 50 30
powered by Hapay.pl